Slanický ostrov - plavba loďou

ostrovV prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Návšteva ostrova v sebe zahŕňa aj jedinečnú plavbu po vlnách Oravskej priehrady.

Vzdialenosť: 3 km - Prístav Slanická Osada Viac informácií nájdete tu: www.oravskagaleria.sk


Socha Krista v Kline

klin

Najvyššia socha Krista na Slovensku je v Kline. Do výšky 9, 5 m sa týči na Grape, odkiaľ pozerá na okolitú krajinu. Monument na kopci Grapa v nadmorskej výške 686 metrov je vysoký 9, 5 metra, rozpätie rúk má šírku 7 metrov, hmotnosť aj s podstavcom 23 ton.

Vzdialenosť: 5 km Viac informácií nájdete tu: www.klin.sk


Zákop - Guľometné hniezdo (Polhorská hoľa) - Oravská Polhora

zakopGuľometné hniezdo v najsevernejšej obci Slovenska v Oravskej Polhore bolo vybudované v roku 1944-45 na obranu predpokladanej nemeckej ríše. Keďže front touto oblasťou neprechádzal, nebolo využité.

Vzdialenosť: 15 km Viac informácií nájdete tu: www.oravskapolhora.sk


Hviezdoslavova horáreň na Slanej vode

hajovnaHviezdoslavova hájovňa predstavuje expozíciu diela najvýznamnejšieho básnika Oravy - P. O. Hviezdoslava - lyricko-epickú skladbu Hájnikova žena. Celá expozícia i budova hájovne je zasadená uprostred krásnej prírody okolitej krajiny v podhorí Babej hory.

Vzdialenosť: 18 km Viac informácií nájdete tu: www.oravamuzeum.sk


Výstup na Babiu horu 1725

babiaNachádza sa v CHKO Horná Orava a v Babiogorskom Parku Narodowom na poľskej strane. Je najvyšším vrchom Beskýd. Jej masív pozostáva z vrcholov Malej Babej hory, Babej hory (Diablak), ktorými prechádza poľsko-slovenská hranica a považuje sa za najsevernejší bod Slovenska.

Vzdialenosť: 18 km - autom na Slanú vodu, potom peši Viac informácií nájdete tu: www.oravskapolhora.sk


Galéria Márie Medveckej

medveckaJedna z expozícií Oravského múzea je umiestnená v klasicistickej kúrii z 19. storočia v Tvrdošíne. V objekte je nainštalovaná trvalá expozícia 240 diel významnej oravskej maliarky Márie Medveckej, ktorá je prístupná verejnosti denne okrem pondelka v čase 10:00 - 16:00 v sezóne od 1.4. do 30. 9.

Vzdialenosť: 18 km Viac informácií nájdete tu: www.oravskagaleria.sk


Drevený kostolík v Tvrdošíne

kostolikDrevený rímsko-katolícky gotický kostolík je najstaršia zachovaná stavebná pamiatka na hornej Orave z druhej polovice 15. storočia. Terajší oltár je barokový, ktorý nahradil omnoho starší a menší pôvodný gotický oltár s obrazom oplakávania Krista, ktorý bol r. 1919 prevezený do Budapešti.

Vzdialenosť: 18 km Viac informácií nájdete tu: www.tvrdosin.sk


Oravská lesná železnica Tanečník, Oravská Lesná

uvrat Za účelom vyriešiť otázku dopravy dreva vybudovali v 20. stor. lesnú železnicu s rozchodom 760 mm, schopnú prekonať členitý terén. Lesné železnice v tomto období predstavovali modernú, ale už osvedčenú technológiu, ktorá sa dobre uplatnila v lesnom prostredí v celej strednej Európe.

Vzdialenosť: 26 km Viac informácií nájdete tu: www.muzeum.sk


Oravský hrad

hradOravský zámok je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá pochádza z polovice 13. storočia a je skutočne impozantnou dominantou Oravy. Bol postavený na 112 m vysokom brale nad riekou Orava ako strategický strážny bod na uhorsko-poľskej ceste.

Vzdialenosť: 27 km Viac informácií nájdete tu: www.oravamuzeum.sk


Oravská galéria

dkgaleryOravská galéria sídli v župnom dome na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne, ktorá je pôvodne barokovu stavbou zo 17. storočia. Sú tu umiestnené trvalé expozície: starého umenia 15. - 19. storočia, Slovenského výtvarného umenia 20. storočia, tradičného ľudového umenia, Ikony.

Vzdialenosť: 34 km Viac informácií nájdete tu: www.oravskagaleria.sk


Juráňova dolina - Oravice

jurankaTáto trasa je vedená krásnym skalnatým útvarom miestami aj vytesaným v skale, na nebezpečnejších úsekoch sú lavičky. Pozdľž chodníka tečie bystrý potôčik, je tam možnosť vidieť aj pstruha. Môžeme obdivovať vysoké skalné útvary najrôznejších tvarov.

Vzdialenosť: 35 km - autom do Oravíc, potom peši Viac informácií nájdete tu: www.naucnechodniky.sk


Meander park Oravice

meanderV Oraviciach je vybudovaný aquapark využívajúci vodu z geotermálneho vrtu. V areáli aquaparku sa nachádza veľký vonkajší aj vnútorný bazén, naplnený krištáľovo čistou vodou bohatou na minerály a menší bazén naplnený prírodnou termálnou vodou s liečivými účinkami, vhodný pre oddych a relaxáciu.

Vzdialenosť: 35 km Viac informácií nájdete tu: www.meanderpark.com


Múzeum ľudovej architektúry "Skanzen Brestová"

brestovaMúzeum ľudovej architektúry sa nachádza pod Západnými Tatrami v Roháčoch, 3 km od Zuberca na poľane Brestová. Na rozlohe približne 20 ha je postavená historická dedina - súbor charakteristických ľudových stavieb z jednotlivých oravských regiónov.

Vzdialenosť: 37 km Viac informácií nájdete tu: muzeum.zuberec.sk


Západné Tatry - Roháče

rohaceRoháče sa každoročne stávajú miestom dovolenky, oddychu a relaxu pre stúpajúci počet návštevníkov. Letná turistika to sú prekrásne pohľady z hrebeňa Roháčov, či priezračné vody Roháčskych plies. Zimný pobyt znamená lyžovanie na svahoch Spálenej, Milotína a Janoviek.

Vzdialenosť: 42 km Viac informácií najdete tu: www.zuberec.sk


 
Translate »
Menu